Amedisin
Hei Espen,
Håranalyser kan til en viss grad påvise misbruk av narkotika, men i mindre grad bekrefte det motsatte. En negativ test vil i beste fall være en indikasjon på at du er ”ren”.
For at du skal få tatt en prøve som kan brukes rettslig overfor barnevernet, må den tas av en lege i samråd med Folkehelseinstituttet i Oslo. Dette kan godt være din fastlege, som etter avtale får tilsendt prøvetakingssett og instruksjoner om hvordan prøven skal tas. Folkehelseinstituttet har samarbeidet med barnevernet i flere slike saker, så de er kjent med problemstillingen.
Du kan lese mer om Folkehelseinstituttets håranalyser på deres hjemmesider http://www.fhi.no/eway/default.aspx?pid=233&trg=MainLeft_5648&MainArea_5661=5648:0:15,2917:1:0:0:::0:0&MainLeft_5648=5544:74109::1:5647:35:::0:0
Jeg er lei for at jeg ikke kan hjelpe deg mer konkret, men håper at dette hjelper deg litt på vei så du kan få løst problemet ditt.
Med hilsen
Alternativ Medisin Røa